• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimiamet alustab kampaaniat “Ära mängi oma tervisega – ravim osta ainult apteegist!”

03.08.2015
Printer-friendly version

Täna algava kampaaniaga juhib Ravimiamet tähelepanu, et vaid apteegist ostetud ravimi puhul saad olla veendunud, et tegemist on kvaliteetse tootega. Naabrilt, turult või suvaliselt veebilehelt soetatud ravimid võivad olla ohtlikud.

Ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk kinnitab, et Eesti apteekidest ostetud ravimid on enne müügile lubamist heaks kiidetud, nende säilitamine kontrollitud ja ohutuks kasutamiseks annab apteeker kaasa nõuanded.  Samuti kinnitab ta, et võltsitud ravimeid ei ole Eesti apteekidest leitud. „Küll aga tasuks hoiduda neist ravimitest, mille päritolus kindel olla ei saa ning vältida ka tuttavatelt või sugulastelt saadud ravimite kasutamist – need ei pruugi sobida. Ravimi tarvitamise vajaduse määrab siiski arst,“ ütleb Kiisk.

„On veebilehekülgi, kus pakutakse odavaid ravimeid ilma retsepti nõudmata. Nende puhul valitseb oht saada võltsitud ravimeid, mille koostis on teadmata ja mõju ennustamatu. Mõnel puhul ravim ei toimi, kuid tagajärg võib olla ka eluohtlik“, räägib Kiisk.

„Ravimi võib osta ka internetist, kuid seejuures tuleks jälgida, et internetiapteek oleks seaduslik - alates 1. juulist peavad kõik registreeritud internetiapteegid kasutama oma veebilehel vastavat logo kogu Euroopa Liidus,“ annab Kiisk nõu, mida internetist ravimeid ostes silmas pidada.

Perearst Diana Ingerainen tõdeb, et inimeste hulk, kes kasutavad Venemaalt toodud ravimeid, on jäämas järjest väiksemaks. “Krooniliste haigustega patsiendid usaldavad järjest rohkem apteeke, kust saab kvaliteetse ravimi. Venemaalt tuuakse ravimeid peamiselt endisest harjumusest või madala hinna tõttu, kuid sageli ei ole need patsiendid teadlikud, et samad ravimid on ka Eesti apteegis soodsa hinnaga saadaval,” ütles Ingerainen. „Üha kasvav murekoht on erinevad toidulisandid, mida internetist tellitakse,“ lisas arst. 

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepa sõnul on inimesed üsna teadlikud ning usaldavad ennekõike neid ravimeid ja toidulisandeid, mida arst või apteeker soovitab. Apteekri sõnul ostetakse ravimeid või muid tooteid ka internetiapteegist üsna julgelt, aga sagedasti tullakse nõu küsima ikka apteegist, kas antud preparaat sobib kindla tervisemure korral või mitte ning kas seda võib võtta koos teiste ravimite ja toidulisanditega.

 

Lisainformatsioon:
Vaata ka http://www.ravimiamet.ee/voltsravimid

Katrin Kiisk
Ravimiameti peadirektori asetäitja
Tel 737 4140
info@ravimiamet.ee

Pressiteate koostas:
Eli Lilles         
Celsius Healthcare
Tel 56 988 110
eli@celsius.ee