• English
  • Eesti
UudisedUudised

Baltimaade ravimiametite koostöönõupidamine

24.10.2016
Printer-friendly version

20. oktoobril 2016 kohtusid Riias Eesti, Läti ja Leedu ravimiametite esindajad. Nõupidamisel osalesid ravimiametite juhid ja spetsialistid ning Läti ja Leedu veterinaarravimite ametite spetsialistid. Üheks sessiooniks liitusid ka ravimitootjate ja hulgimüüjate esindajad kõigist kolmest riigist.

Koosolekul tehti ülevaade ravimiametite tegevustest ning ravimitarbimise suundumustest Baltimaades. Arutati vaktsiinide kättesaadavust ning vahetati teavet, milliseid meetmeid on kasutatud tarneraskuste vältimiseks ja lahendamiseks. Koostöölepingu raames arutati ravimiohutuse küsimusi (peamiselt riskivähendamise meetmetest tõhusamat teavitamist ja ühisinspektsioonide võimalusi), ravimitootmise järelevalve ja ravimiametite vahelise auditeerimisprogrammi praktikat. Laborispetsialistid rääkisid analüüsi aastaplaanidest, et koostöö oleks tõhusam. Kohtumisel sai ka viimase lihvi veterinaarravimite Balti pakendi koostamise juhend ning see on peagi valmis rakendamiseks.

Ravimitootjate ja hulgimüüjate esindajate osalusel arutleti ravimite täiendavate turvaelementide ja ravimite ehtsuse kontrolli võimaldava andmekogu teemal. Lisaks rõhutati ühtse praktika olulisust nii turvaelementide kui Balti pakendi küsimuses.

Balti koostööga püüdleme selles suunas, et suureneks vastastikune usaldus ja koostöö ning väheneks  teiste ravimiametite tehtud otsuste ülekontrollimine. Ettevõtmised toimuvad selle nimel, et Balti riikides oleks patsientidele tagatud kvaliteetsed, efektiivsed ja ohutud ravimid.

Järgmine Balti ravimiametite kohtumine toimub 2018. aastal Eestis.