• English
  • Eesti
UudisedUudised

Deksketoprofeenide klassifikatsiooni muutus alates 01.01.2014

01.01.2014
Printer-friendly version

Deksketoprofeeni sisaldavate ravimite teatud pakendisuurused on käsimüügiravimid alates 01.01.2014

Ravimiameti otsusega kuuluvad alates 1. jaanuarist 2014. a käsimüügiravimite hulka Menarini International deksketoprofeeni sisaldavad ravimid:

Dolmen ja Ketesse 12,5 mg õhukese polümeerikattega tabletid N10, N20
Dolmen ja Ketesse 12,5 mg suukaudse lahuse graanulid N2, N10, N20
Dolmen ja Ketesse 25 mg õhukese polümeerikattega tabletid N4, N10
Dolmen ja Ketesse 25 mg suukaudse lahuse graanulid N2, N4, N10

Suuremad pakendid (12,5 mg tablettidel ja graanulitel pakendid N30 ja N40 ja suuremad pakendid ning 25 mg tablettidel ja graanulitel pakendid N20 ja suuremad pakendid) jäävad retseptiravimiteks.

Deksketoprofeeni võib käsimüügiravimina kasutada nõrga kuni mõõduka valu sümptomaatiliseks raviks, sh lihas-skeleti valu, valulik menstruatsioon, hambavalu.

Apteekrid peaksid patsiente ravimi väljastamisel hoiatama järgneva suhtes:

- Deksketoprofeeni maksimaalne lubatud annus ööpäevas on täiskasvanutel 75 mg; eakatel, maksa- või neeruhaigusega patsientidel 50 mg.

- Kui pärast 3...4 päeva möödumist seisund ei parane, tuleb ühendust võtta arstiga.

- Ravimit ei tohi kasutada alla 18-aastased lapsed ja noorukid.

- Ravimit ei tohi kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal.

- Ravimit ei tohi kasutada seedetrakti haavandite ja seedetrakti verejooksude korral (ka siis mitte, kui need haigused on esinenud varem).

- Ravimit ei tohi kasutada põletikuliste seedetrakti haiguste (nt haavandiline koliit), raske südamepuudulikkuse, mõõduka või raske neerufunktsiooni häire, raske maksafunktsiooni häire ning hüübimishäirete korral.

- Ravimit ei tohi kasutada astma korral või siis, kui sarnaste valuvaigistite varasemal kasutamisel on tekkinud allergiline reaktsioon (sh astma, allergiline nohu, nõgestõbi, allergiline turse).

- Eelloetletud vastunäidustuste ja hoiatuste loetelu ei ole täielik, mistõttu patsientidele tuleb meelde tuletada, et nad enne ravimi kasutamist loeksid pakendi infolehte.

Ravimiinfod on leitavad Ravimiameti veebilehe registrist.