• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Ravimite M-M-RVAXPRO, Propofol Norameda, Losmina 6000 RÜ ja Timosan tarneraskused

  11.06.2019
  Printer-friendly version

  Müügiloa hoidja MSD Vaccins esindaja teatas ravimi M-M-RVAXPRO süstesuspensiooni pulbri ja lahusti [leetrite, mumpsi ja punetiste (elus)vaktsiin] tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Tarneraskus puudutab vaid eraturu jaoks planeeritud koguseid, laste vaktsineerimiseks riikliku immuniseerimiskava raames on vaktsiin saadaval. Uus kogus vaktsiini saabub Eestisse eeldatavasti juuni teises pooles.

  Müügiloa hoidja Baxter Holding B.V. esindaja teatas ravimite Propofol Norameda 10 mg/ml ja 20 mg/ml süste-/infusiooniemulsiooni (toimeaine propofool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti augusti lõpuni 2019. Teised sama toimeaine sisaldusega ravimid on saadaval.

  Müügiloa hoidja Laboratorios Farmaceuticos ROVI, S.A. esindaja teatas ravimi Losmina 6000 RÜ süstelahuse süstlis (toimeaine naatriumenoksapariin) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti juuni lõpuni 2019. Saadaval on Losmina teised tugevused ning sama toimeaine sisaldusega ravim teiselt tootjalt.

  Müügiloa hoidja Santen Oy esindaja teatas ravimi Timosan 1 mg/g silmageeli (toimeaine timolool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 17. juunini 2019. Teised sama toimeaine sisaldusega ravimid ei ole saadaval, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.