• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Tänasest saab avaliku sektori üksustele saata üksnes e-arveid

  01.07.2019
  Printer-friendly version

  Vastavalt Riigikogus vastu võetud raamatupidamise seaduse muudatustele saab alates 2019. aasta 1. juulist avaliku sektori üksustele saata üksnes e-arveid.

  Alates tänasest ei võta Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt teenindatavad asutused vastu PDF-kujul arveid. PDF arve saatmisel teavitatakse saatjat e-arve saatmise kohustusest ning palutakse pikendada maksetähtpäeva, kuna e-arve saabub tagasisaatmise tõttu asutusele hilinemisega.

  E-arve saatmise võimalused:

  1) kui müüja on e-arvete operaatori klient, tuleb e-arve edastada oma e-arvete operaatorile, kelle kaudu see jõuab ostjani;

  2) e-arvet on võimalik saata tasuta ostjale, kasutades riigi poolt loodud e-arveldaja infosüsteemi (https://www.rik.ee/et/e-arveldaja). Selleks on vaja avada e-arveldaja infosüsteemis kasutaja konto ja sisestada konkreetne ostjale suunatud müügiarve sellesse infosüsteemi ostja e-arvete operaatorile edastamiseks;

  3) kuni viis (5) e-arvet kuus võib saata tasuta ka näiteks Fitek AS infosüsteemi kaudu (https://www.arved.ee). Selleks on vaja avada sellel aadressil kasutaja konto ja sisestada konkreetne ostjale suunatud müügiarve sellesse infosüsteemi ostja e-arvete operaatorile edastamiseks.

   

  Ka välistarnijatelt võetakse vastu e-arveid. Kui välistarnijal on e-arvete esitamise võimekus, siis saab neid asutusele saata Peppol süsteemi kaudu. Peppol süsteemis on Ravimiameti aadressiks 0191:70003477. 

  Välistarnijatelt võetakse endiselt vastu ka PDF-arveid, need peab saatma FITEK-sse Ravimiameti kaudu (tarnija ise ei saa saata, siis ei lähe arve digiteerimisele). Välistarnija PDF-arve tuleb saata: ravimiamet@arved.ee.

   

  Täiendavat infot e-arvete kohta leiab Riigi Tugiteenuste Keskuse kodulehelt siin ja Rahandusministeeriumi kodulehelt siin.