• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Kokku on lepitud rahvusvahelised reeglid COVID-19 vaktsiini I faasi kliiniliste uuringute jaoks

  24.03.2020
  Printer-friendly version

  WHO, Euroopa Komisjon ning erinevate riikide ravimiametid avaldasid rahvusvahelise ravimijärelevalveasutuste koalitsiooni (ICMRA) organiseeritud kohtumise kokkuvõtte.

  Kokkuvõte annab ülevaate arutelust ja ravimiametite ootustest COVID-19 vaktsiinide arendamise ning andmete esitamise kahes võtmeaspektis:

  1. millised peavad olema eelkliinilised andmed, et nende põhjal saaks lubada uuringuravimi esmakordset manustamist inimesele 1. faasi kliinilistes uuringutes;
  2. vajadus kõrvaldada enne kliiniliste uuringute alustamist teoreetiline risk, et COVID-19 vastased vaktsiinid võivad haigust võimendad.

  Kõik kohtumisel osalejad nõustusid, et COVID-19 vaktsiinikandidaatide 1. faasi kliiniliste uuringutega on vaja alustada nii kiiresti kui võimalik. Toodi välja meetmed, kuidas ravimijärelevalve asutused kavatsevad saavutada olukorra, mis toetab COVID-19 vaktsiini kiiret väljatöötamist ning samas võimaldab saada piisavalt kvaliteetseid andmeid, mille põhjal on hiljem võimalik teha põhjendatud otsuseid.

  Kohtumisel julgustati erinevate riikide ravimiameteid COVID-19 vaktsiini väljatöötamise kohta omavahel infot vahetama. 

   

  Ravimiregulaatorite virtuaalne COVID-19 pandeemia teemaline kohtumine toimus 18. märtsil 2020. Seal osalesid 17 riigi esindajad 20st ravimijärelevalveasutusest ning lisaks Maailma Terviseorganisatsiooni ja Eurooopa Komisjoni eksperdid. Kohtumist juhtisid Euroopa Ravimiameti (EMA) ning Ameerika Ühendriikide Toidu- ja ravimiameti (FDA) esindajad.