• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Ravimiameti spetsialist oma ala tippude seas

  25.05.2020
  Printer-friendly version

  Aprilli lõpus valiti kvaliteedi hindamise büroo juhtivspetsialist Laivi Saaremäel CHMP (Euroopa Ravimiameti Inimravimite Komitee) ja CVMP (Euroopa Ravimiameti Veterinaarravimite Komitee) ühendatud töögrupi asejuhiks.

   

  QWP (Quality Working Party) on kvaliteeditöögrupp, mis nõustab Euroopa Ravimiameti komiteesid ravimite kvaliteeti puudutavates küsimustes; töötab välja ning uuendab juhendeid ravimitootjatele ja ravimiametitele, annab teaduslikku nõu tootespetsiifilistes kvaliteediküsimustes, suhtleb erinevate huvigruppidega ja teeb ülemaailmset koostööd tagamaks ravimite kvaliteeti.

  Laivi Saaremäel on Ravimiametis töötanud pea 25 aastat ja sellest vähemalt 16 on ta väiksemal ja suuremal määral ka Euroopa tasandil ravimite kvaliteedi teemadega seotud olnud.

  „Oma töögrupi asejuhiks kandideerimine toimus Ravimiameti kolleegide toetusel ja utsitamisel. Suur oli üllatus, kui osutusin ülekaalukalt valituks. Hea on teada, et minu teadmisi ja kogemusi usaldatakse.“

  Laivi ülesanneteks on koostöös esimehega planeerida QWP tööd, põhiülesandena siiski ennekõike toetada töögrupi juhti. „Samas püüan anda endast parima, et saaksin rohkem panustada üleeuroopalisse töösse, millest oleks meile kõigile kasu. Ravimi kvaliteet on äärmiselt oluline, sest selleta pole võimalik tagada efektiivsust ega ohutust,“ ütles ta.

   

  Töögrupp kohtub neli korda aastas ning selle tuumikrühma virtuaalsed koosolekud toimuvad korra kuus, ent suhtlus ja koostöö toimub iga päev.