• English
 • Eesti
  UudisedUudised

  Euroopa Ravimiamet on alustanud koroonavaktsiini Spikevax’i tõhustusannuste hindamist 

  28.09.2021
  Printer-friendly version

  Euroopa Ravimiamet (EMA) on alustanud Moderna COVID-19 vaktsiini Spikevax’i tõhustusannuste kasutamise taotluse hindamist. Taotlus näeb ette vaktsiini manustamist vanematele kui 12-aastastele inimestele vähemalt kuus kuud pärast teist annust.

  Tõhustusannuste eesmärk on taastada vaktsiini toime pärast esmasest vaktsineerimisest saadud kaitse nõrgenemist.

  EMA Inimravimite komitee (CHMP) hindab Spikevax’i turustava ettevõtte (Moderna) esitatud andmete, sealhulgas käimasoleva kliinilise uuringu tulemusi kiirendatud korras ning otsustab, kas vaktsiini kasutuse muudatuse soov on põhjendatud.

  EMA ja Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskus (ECDC) on varem avaldanud oma seisukoha vaktsiinide lisa- ja tõhustusannuste vajaduse osas. Kuigi praegu ei peeta COVID-19 vaktsiini tõhustusannuste vajadust kiireloomuliseks, hindab EMA Moderna taotlust, et vajaduse korral oleks tõhustusannuste kasutamist toetavad tõendid olemas.

  Spikevax on vaktsiin COVID-19 ennetamiseks. Praegu on see lubatud kasutamiseks vanematel kui 12-aastastel. Vaktsiin sisaldab molekuli nimega informatsiooni-RNA (mRNA), kus on juhised viiruse ogavalgu tootmiseks. Ogavalk toimib antigeenina ning valmistab keha ette kaitsmaks end SARS-CoV-2 vastu.

  Lisateave leitav siit, eestikeelne ravimi omaduste kokkuvõte siin.