• English
  • Eesti
UudisedUudised

Kontaktläätsevedeliku COMPLETE Moisture Plus tagasikutsumine

25.06.2007
Printer-friendly version

 

Advanced Medical Optics (AMO) kutsub tagasi COMPLETE Moisture Plus kontaktläätsevedeliku.

Tagasikutsumise põhjuseks on ohujuhtumid, kus ülalmainitud kontaktläätsevedeliku kasutajatel arenes harva esinev, kuid tõsine sarvkestapõletik (keratiit). Antud juhul oli põletiku põhjustajaks veekogudes elutsev parasiit Acanthamoeba.

Vastavalt CDC (USA Haiguste ohje ja preventsiooni keskus) raportile küsitleti 46 patsienti, kellel oli Acanthomoeba poolt põhjustatud keratiit (sarvkestapõletik). 39 neist olid kontaktläätsede kasutajad ja 21 olid kasutanud COMPLETE Moisture Plus tooteid. CDC hinnangul on COMPLETE Moisture Plus-i kasutamisel risk haigestuda Acanthomoeba poolt põhjustatud keratiiti seitse korda suurem kui teistel toodetel.

COMPLETE Moisture Plus kontaktläätsevedeliku kasutajatel palutakse lõpetada antud toote kasutamine.Toote tagastamise kohta saab informatsiooni internetiaadressil http://www.the-complete-experience.com/start_baltic.html  või pöördudes Ravimiameti poole telefonil 737 41 40.

Ravimiamet palub teavitada kõigist antud tootega seotud ohujuhtumitest aadressil info@ravimiamet.ee .

Olgugi, et andmete töötlemine veel käib, otsustas AMO oma toote tagasi kutsuda, et vältida riski oma klientidele. Tootja vabandab võimalike ebameeldivuste pärast.

Kontaktläätsevedelik COMPLETE Moisture Plus on Eesti turul, kuid konkreetsetest haigestumisjuhtudest Ravimiamet teadlik ei ole.