• English
  • Eesti
UudisedUudised

Konverents „Ilma võltsravimiteta on Euroopa ohutum“ 8. ja 9. novembril

22.06.2017
Printer-friendly version

Ravimiamet ja Sotsiaalministeerium korraldavad koostöös ravimite tootjate, hulgimüüjate ja apteekrite organisatsioonidega konverentsi „Ilma võltsravimiteta on Euroopa ohutum“. Konverents toimub 8. ja 9. novembril Tallinnas, Kultuurikatlas ja on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega seotud üritus.

Konverents keskendub ravimite turvaelementide süsteemi rakendamisele Euroopa Liidus. Ravimite turvaelemendid on pakendile lisatav ainulaadne identifikaator ja pakendi rikkumisvastane seade. Turvaelementide andmete haldamiseks luuaks üle-Euroopaline infosüsteemide võrgustik ning lepitakse kokku kontrolli põhimõtted. Turvaelementide kasutuselevõtt lisab uusi kohustusi ravimitootjatele, apteekritele, ravimite hulgimüüjatele ja riigiasutustele. Konverentsil saavad sõna kõik huvipooled ning üheskoos püütakse leida vastust küsimusele, kas Euroopa on turvaelementide rakendamiseks valmis.

Konverentsile on oodatud ravimite käitlemisega tegelevad ettevõtted ja organisatsioonid. Konverents toimub inglise keeles.