• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimiamet jätkab 31-aastase meesterahva surmajuhtumi andmete analüüsimist

12.03.2021
Printer-friendly version

Möödunud nädala kolmapäeval sai Ravimiamet kõrvaltoime teatise seoses 31-aastase mehe surmajuhtumiga ning alustas juhtunu täpsustamist ning uurimist. Tänaseks on jätkuvalt veel osa andmeid puudu ja lõplikku hinnangut Ravimiamet anda ei saa.

Ravimiameti ülesanne on hinnata terviserikke võimalikku põhjuslikku seost vaktsineerimisega. Tegemist on teadusliku hinnanguga ja selleks on vaja täpset ja laiapõhjalist teavet.

Põhjusliku seose hindamisel lähtutakse Maailma Terviseorganisatsiooni juhistest. Hindamisel on oluline terviseseisund enne ja pärast vaktsineerimist, teised kasutatud ravimid. Lisaks kõrvaltoime teatise andmetele võib olla vaja uurida ja hinnata ravidokumentatsiooni, otsida täiendavat infot reaktsiooni kumulatiivsete andmete hindamiseks andmebaasidest.

Ravimiamet peab oluliseks terviserikke ja vaktsiini võimaliku seose osas põhjustes nii kiiresti selgusele jõuda, kui see mitmete  osapoolte koostöös võimalik on.

Praegu ootab Ravimiamet lahangu laboratoorsete analüüside vastuseid. Nende tegemise kiirus ei sõltu Ravimiametist, aga ITK on öelnud, et need võiksid saabuda umbes nädala pärast ehk 19.märtsil.

Kui Ravimaimeti spetsialistidel ja kaasatud ekspertidel on need andmed käes, saame hinnangu lõpetada ja avaldame, kas terviserike võis olla seotud vaktsiiniga või mitte.