• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimiameti analüüs Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eelnõude kohta

05.02.2020
Printer-friendly version

Ravimiamet avaldab jaanuari lõpus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esitatud apteegireformi eelnõu parandusettepanekute analüüsid.

EKRE eelnõu muudatuste eesmärgiks on kaotada apteekide omandipiirangud ning anda apteegipidajatele ja tervishoiuteenuse osutajatele õigus osta ravimeid otse tootjalt ning teise riigi hulgimüüjalt. Eelnõu kohaselt tagatakse ravimiturul vaba konkurents, mis parandab ravimite kättesaadavust ja suurendab tootevalikut.

SDE eelnõuga täiendatakse ravimiseadust (RavS) eesmärgiga viia lõpuni apteegireform ja hõlbustada selle rakendamist. Eelnõu eesmärk on vähendada riski, et teatud asustusüksused võiksid jääda l. aprillil apteegiteenuseta. Eelnõuga tugevdatakse Ravimiameti ja Konkurentsiameti käsutuses olevaid sanktsioonimeetmeid, et vähendada hulgimüügi ettevõtjate motivatsiooni erinevate skeemide kaudu vertikaalse integratsiooni keelust mööda hiilida.

Kaalutletud otsuste tegemiseks vaatame ettepanekuid lähemalt ja anname ülevaate võimalikest positiivsetest ja negatiivsetest muutustest ravimiturul.

 

Ravimiameti analüüsid

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna eelnõu - Eelnõu 139 SE | PDF

Sotsiaaldemokraatliku erakonna eelõnu – Eelnõu 141 SE | PDF