• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimiregistris nüüd nähtav info pakendis olevate hoiatuskaartide kohta ning andmete alla laadimise tabelid täiendatud

24.01.2020
Printer-friendly version

22. jaanuaril rakendusid ravimiregistris mõned infootsinguid hõlbustavad uuendused. Alates sellest nädalast on võimalik kasutada erinevaid lisatud otsinguvõimalusi ning alla laadida täiendatud andmetega tabeleid.

Kui pakendis on hoiatuskaart

Ravimite detailotsing näitab nüüd lisaks eelnevale teabele ka seda, kas ravimi pakendis on lisaks infolehele juurde pandud ka patsiendile mõeldud hoiatuskaart. Selliseid hoiatuskaarte on umbes 1% ravimite pakenditest.

Tegemist on kaardiga, mida peab patsient endaga kaasas kandma ning millelt kajastub teave tema kasutatava ravimiga seotud ohtude kohta.

Nende hoiatuskaartide olemasolu peaksid apteekrid patsientidele kindlasti ravimite ostmisel teavitama ning paluma seda kaarti endaga kaasas kanda. Iga ravimi detailandmetes on kirjeldatud, milles ravimi täiendavat tähelepanu nõudev oht seisneb.

Ravimiregistris nähtav ja kajastuv hoiatuskaartide kohta on pildil näidatud nooltega:

Allalaetavad tabelid

Teise uuendusena täiendati xml ja csv failina alla laetavaid tabeleid infoga tarneraskuste ning täiendavate riskivähendamise meetmete kohta. See võimaldab neid faile kasutades lisada antud info ka teistesse infosüsteemidesse kasutamata X-teed.

Foto Ravimiregistri tabelite allalaadimise kohta:

Lisainfo e-posti aadressil info@ravimiamet.ee