• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite Duracef 1 g, Ezetimibe Accord, Lotemax ja Zinnat 500 mg N10 tarneraskused

11.07.2019
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja PharmaSwiss Ceska republika s.r.o esindaja teatas ravimi Duracef 1 g lahustuvate tablettide (toimeaine tsefadroksiil) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti septembri alguseni 2019. Apteekides on saadaval Duracef 500mg kõvakapslid ning 50 mg/1 ml suukaudse suspensiooni pulber. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

Müügiloa hoidja Accord Healthcare B.V esindaja teatas ravimi Ezetimibe Accord 10 mg tablettide (toimeaine esetimiib) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 2019. aasta lõpuni. Apteekides on saadaval teine sama toimeaine sisaldusega ravim.

Müügiloa hoidja Dr. Gerhard Mann Chem.-Pharm Fabrik GmbH esindaja teatas ravimi Lotemax 0,5% silmatilkade, suspensiooni (toimeaine loteprednool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti septembri keskpaigani 2019. Teisi sama toimeaine sisalduse ja ravimvormiga ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

Müügiloa hoidja GlaxoSmithKline (Ireland) Limited esindaja teatas ravimi Zinnat 500 mg N10 õhukese polümeerikattega tablettide (toimeaine tsefuroksiim) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti septembri keskpaigani 2019. Apteekides on saadaval sama ravimi N14 pakend ning teiste tootjate sama toimeaine sisaldusega ravimid.