• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite Fosavance, Betoptic S, Ketoconazol-Ratiopharm, Propoven 1% ja Propofol Fresenius tarneraskused

08.05.2020
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja Merck Sharp & Dohme B.V. esindaja teatas ravimi Fosavance 70 mg + 5600 RÜ tablettide (toimeained alendroonhape ja kolekaltsiferool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti juuli esimese pooleni 2020. Ravim on praegu veel kättesaadav, samuti on saadaval teised samade toimeainete sisaldusega ravimid. 

 

Müügiloa hoidja SIA Novartis Baltics esindaja teatas ravimi Betoptic S 2,5 mg/ml silmatilkade (toimeaine betaksolool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti juuli keskpaigani 2020. Ravim on praegu veel kättesaadav. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, kuid samal näidustusel kasutatavad ravimid on saadaval. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

 

Müügiloa hoidja Ratiopharm GmbH esindaja teatas ravimi Ketoconazol-Ratiopharm 20 mg/ml šampooni 60 ml ja 120 ml (toimeaine ketokonasool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 2020. a lõpuni. Teised sama toimeaine sisaldusega ravimid on saadaval.

 

Müügiloa hoidja Fresenius Kabi Deutschland GmbH esindaja teatas järgmiste ravimite tarneraskusest:

  •          Propoven 1% süste-/infusiooniemulsioon (toimeaine propofool);
  •          Propofol Fresenius 10 mg/ml süste-/infusiooniemulsioon 50 ml (toimeaine propofool).

Tarneraskus kestab eeldatavasti juuni lõpuni 2020. Saadaval on Propofol Fresenius 10 mg/ml 20 ml pakend ning teised sama toimeaine sisaldusega ravimid.