• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite MST Continus 30 mg, Exforge HCT 10 mg/160 mg/12,5 mg ning Thyrozol 5 ja 10 mg tarneraskused

24.09.2019
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja Mundipharma Gesellschaft m.b.H. esindaja teatas ravimi MST Continus 30 mg suukaudse suspensiooni toimeainet prolongeeritult vabastavate graanulite (toimeaine morfiin) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti novembri keskpaigani 2019. Saadaval on sama toimeaine sisalduse, kuid erineva ravimvormiga ravimid. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks vajadusel ühendust võtma oma arstiga.

 

Müügiloa hoidja Novartis Europharm Limited esindaja teatas ravimi Exforge HCT 10 mg/160 mg/12,5 mg õhukese polümeerikattega tablettide (toimeained amlodipiin, valsartaan ja hüdroklorotiasiid) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti oktoobri teise nädalani 2019. Saadaval on kõigi toimeainetega monopreparaadid ning amlodipiin + valsartaan ja valsartaan + hüdroklorotiasiid kombinatsioonid. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks ühendust võtma oma arstiga.

 

Müügiloa hoidja Merck KgaA esindaja teatas ravimite Thyrozol 5 mg ja 10 mg õhukese polümeerikattega tablettide (toimeaine tiamasool) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti oktoobri teise pooleni 2019. Ravimid on praegu veel apteekides saadaval. Teisi sama toimeaine sisaldusega ravimeid Eestis ei turustata, patsiendid peaksid ravi jätkamiseks vajadusel ühendust võtma oma arstiga.