• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite Rennie, Afrin, Aspirin-C, Xymelin ja Herzass-Ratiopharm tarneraskused

17.12.2021
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja UAB Bayer esindaja teatas järgmiste ravimite tarneraskusest:

  • Rennie 680 mg/80 mg närimistabletid (toimeained kaltsiumkarbonaat ja magneesiumkarbonaat). Tarneraskus kestab eeldatavasti 2022. aasta jaanuari keskpaigani. Saadaval on teised sama näidustuse, kuid erineva toimeainega ravimid. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks pöörduma oma arsti või apteekri poole.
  • Afrin 0,5 mg/ml ninasprei, lahus (toimeaine oksümetasoliin). Tarneraskus kestab eeldatavasti 2022. aasta veebruari lõpuni. Saadaval on teine sama toimeaine ja näidustusega ravim.
  • Aspirin-C 400 mg/240 mg kihisevad tabletid (toimeained atsetüülsalitsüülhape ja askorbiinhape). Tarneraskus kestab eeldatavasti 2022. aasta jaanuari keskpaigani. Saadaval on teised sama näidustusega ravimid.

Müügiloa hoidja Takeda Pharma AS teatas ravimite Xymelin 1 mg/ml ninatilgad, lahus ja Xymelin 1 mg/ml ninasprei, lahus (toimeaine ksülometasoliin) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 2021. aasta detsembri lõpuni. Saadaval on teised sama toimeaine ja näidustusega ravimid.

Müügiloa hoidja Ratiopharm GmbH esindaja teatas ravimi Herzass-Ratiopharm 100 mg tabletid (toimeaine atsetüülsalitsüülhape) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti 2022. aasta veebruarini. Saadaval on teised sama toimeaine ja näidustusega ravimid.