• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite tarneraskused

30.09.2014
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja UCB Pharma GmbH on teatanud ravimi Nitrocine 1mg/ml infusioonilahuse kontsentraadi (toimeaine glütserüültrinitraat) tarneraskusest, mis kestab eeldatavalt järgmise aasta alguseni. Hetkel on ravim hulgimüügi tasandil veel saadaval. Teisi sama toimeainet samas ravimvormis sisaldavaid ravimeid Eestis saada ei ole.

Müügiloa hoidja Pfizer Europe MA EEIG on teatanud ravimi Tazocin 4000mg+500mg infusioonilahuse pulbri (toimeained piperatsilliin ja tasobaktaam) tarneraskusest, mis kestab tuleva aasta III kvartalini. Samas ravimvormis kombinatsioon Piperacillin/Tazobactam Teva on hulgimüügi tasandil saadaval.

Müügiloa hoidja Pfizer Enterprises SARL teatanud ravimi Caverject 10mcg ja 20mcg süstelahuse pulbri ja lahusti (toimeaine alprostadiil) tarneraskustest, mis kestavad tuleva aasta jaanuari keskpaigani. Samas ravimvormis sama toimeainega ravimeid rohkem Eestis ei ole, küll on saadaval sama toimeainet sisaldav ning samal näidustusel kasutatav uretraalpulk Muse.

Müügiloa hoidja Pfizer Ltd. on teatanud ravimi Ecalta 100mg infusioonilahuse kontsentraadi pulbri (toimeaine anidulafungiin) tarneraskusest, mis kestab 2015. aasta II kvartalini. Teisi sama toimeainet sisaldavaid ravimeid Eestis saada ei ole.

Müügiloa hoidja Pfizer Enterprises SARL on teatanud ravimi Xanax XR 0,5mg toimeainet prolongeeritult vabastavate tablettide (toimeaine alprasolaam) tarneraskusest, mis kestab käesoleva aasta novembri alguseni. Teisi sama tugevusega alprasolaami toimeainet prolongeeritult vabastavaid ravimvorme Eestis saada ei ole, saada on 1mg prolongeeritud vorm ning erinevate tugevustega konventsionaalselt toimeainet vabastavad tabletid.

Müügiloa hoidja Bayer Pharma AG on teatanud ravimi Travocort 10mg+1mg kreemi (toimeained isokonasool ja diflukortoloon) tarneraskusest, mis kestab käesoleva aasta oktoobri lõpuni. Teisi sama toimeainete kombinatsiooniga ravimeid saada ei ole, küll on saadaval teised paiksed seenevastased ravimid.

Müügiloa hoidja Pfizer Europe MA EEIG on teatanud ravimi Sortis 10mg, 20mg ja 40mg tablettide (toimeaine atorvastatiin) tarneraskustest, mis algavad eeldatavalt oktoobri keskel ning kestavad 2015. aasta jaanuarini. Teised atorvastatiini sisaldavad ravimid on apteekides saadaval.

Täiendav informatsioon tarneraskuste kohta on leitav siit.