• English
  • Eesti
UudisedUudised

Ravimite Xefo Rapid, Picoprep, Xanax XR 0,5 mg ja Claritine tarneraskused

14.06.2019
Printer-friendly version

Müügiloa hoidja Takeda Pharma AS teatas ravimi Xefo Rapid 8 mg õhukese polümeerikattega tablettide N20 (toimeaine lornoksikaam) tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Saadaval on pakend suurusega N10 ning teise müügiloa hoidja samanimeline ravim.

Müügiloa hoidja Ferring GmbH esindaja teatas ravimi Picoprep 10 mg + 3500 mg + 12000 mg suukaudse lahuse pulbri (toimeained naatriumpikosulfaat, magneesiumoksiid ja sidrunhape) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti augusti alguseni 2019. Teisi samade toimeainete kombinatsiooniga ravimeid Eestis ei turustata, kuid samal näidustusel kasutatavad ravimid on saadaval. Patsiendid peaksid ühendust võtma oma arstiga.

Müügiloa hoidja Pfizer Europe MA EEIG esindaja teatas ravimi Xanax XR 0,5 mg toimeainet prolongeeritult vabastavate tablettide (toimeaine alprasolaam) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti juuli lõpuni 2019. Teisi sama toimeaine sisaldusega pikatoimelisi ravimeid Eestis ei turustata, lühitoimelised ravimid on saadaval. Patsiendid peaksid vajadusel ühendust võtma oma arstiga.

Müügiloa hoidja UAB Bayer esindaja teatas ravimi Claritine 10 mg tablettide N10 ja N30 (toimeaine loratadiin) tarneraskusest, mis kestab eeldatavasti septembri alguseni 2019. Teised sama toimeaine sisaldusega ravimid on saadaval.