• English
  • Eesti
UudisedUudised

Uuenenud ravimiregister on nüüd mugavalt kasutatav ka mobiilis

11.01.2021
Printer-friendly version

Eelmise aasta lõpust on uuenenud Ravimiregistri vorm ja kujundus. Tänaseks on ka testnädalatega üles leitud pisivead parandatud.

Ravimiregistri uue kujunduse ja mugavama kasutusviisiga on töö käinud juba ligikaudu poolteist aastat. Registrit on testinud erinevate sihtrühmadega ning lõplik variant nendega koostöös ka sündis.

Ravimiregistri uuendamise projekti eestvedaja, ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhata Ott Laiuse sõnul on suurim muudatus see, et nüüd saab ravimiregistrit kasutada ka mobiiltelefonis. „Kuna varasem register ei kohandunud vastavalt ekraanile, siis oli selle kasutamine äärmiselt tülikas ning ei võimaldanud piisavalt operatiivselt ravimitega seotud infot otsida. Loomulikult on tänapäeval mobiilseadmes kasutatavas ülioluline ning uue disaini lähtepunktiks võibki seda vajadust lugeda.“

Laiuse sõnul on lisaks mobiilsele vaatele lihtsustanud ravimite otsingut ja lisatud rohkem infot otsingutulemuste lehele, et poleks vaja minna ravimi detailandmetesse (näiteks, et kas ravimil on müügiluba või kas seda on kunagi Eestisse toodud).

„Meie suurim tänu läheb kõikidele väljastpoolt maja inimestele, kes aitasid uue kujunduse valmimisele kaasa,“ ütleb Laius.

Ravimiregister areneb pidevalt edasi, seega see ei jää kindlasti viimaseks uuenduseks.