• English
  • Eesti
UudisedUudised

Valminud on Balti ravimistatistika kolmas väljaanne

22.01.2020
Printer-friendly version

Eelmise aasta lõpus avaldati juba kolmas väljaanne Balti ravimite statistikaraamatust. Esimene väljaanne kolme riigi koostöös ilmus 2013. aastal.

“Baltic Statistics on Medicines 2016–2018” on raamat kolme riigi ravimite tarbimisanalüüsist, mis võimaldab hinnata Eesti, Läti ja Leedu kodanike ravimite tarbimisharjumusi, muutusi ja erinevaid suundmusi ravimite kasutamises konkreetsetes riikides.

Mis on aga viimases, uuendatud väljaandes uut? Kolme riigi koostöös on lisatud lisaks statistikale ka ekspertide ja arstide järeldused ning märkused erinevate suuremate muutuste  kohta.

Mida ütlevad numbrid? Analüüs näitab, et üldiselt suurenes ravimite tarbimine ajavahemikus 2010-2018 kõigis kolmes Balti riigis. Balti riigis on enim kardiovaskulaarseid ravimeid, mille tarbimine ületab igas riigis enam kui kolm korda enamkasutatavate ATC-rühma ravimite tarbimisest. Teine enim kasutatud ravimirühm oli seedetrakti ja ainevahetuse ravimid Lätis ja Eestis ning närvisüsteemi ravimid Leedus.

Uus raamat sisaldab ka kõigi kolme riigi ravimituru, regulatiivsete nõuete ja ravimite kompenseerimise süsteemide lühikirjeldust. Kolme Balti riigi võrdluses kõrvutati ka erinevate litsentside statistika, hulgimüüjad, finantsaspektid (käibed) ja paljud muud.

Suur tänu meie Läti ja Leedu parteritele, kellega koostöös suur osa uuenenud statistikast taas kaante vahele sai.

 

„Baltic Statistics on Medicines 2016–2018“ | PDF