Ravim tuleb kaasa võtta originaalpakendis
Jälgi, et ravimid oleksid reisikohvris alati tootja pakendis, millel on andmed ravimi nimetuse ja toimeaine kohta.
Retseptiravimitega tuleb kaasa võtta ka arsti teatis või retsepti koopia
Kaasavõetavate retseptiravimite puhul tuleb koos ravimitega kaasa võtta arsti teatis ravimite vajaduse kohta või paberretsepti koopia või elektroonilise retsepti elektrooniline kuva või väljatrükk.
Kaasavõetavatel ravimitel on koguselised piirangud
Käsimüügiravimid
Käsimüügiravimeid kaasa võtta kuni 10 erineva nimetusega ravimit ning iga ravimit maksimaalselt 5 jaemüügipakendit. Sealjuures tuleb tähele panna, et ravimipakend ei ületaks lubatud pakendi suurust (vaata lähemalt: Ravimitega reisimine | Ravimiamet). Kui ravimi pakend ületab lubatud pakendi suurust, tuleb Ravimiametilt taotleda luba!
Retseptiravimid
Retseptiravimeid võib reisile kaasa võtta patsiendile arsti poolt välja kirjutatud koguses.
Veterinaarravimeid võib kaasa võtta reisil kaasasoleva looma tarbeks
Veterinaarravimitega tohib reisida, kui need on mõeldud reisil kaasasoleva looma tarbeks. Kaasa on lubatud võtta kuni 5 erineva nimetusega ravimpreparaati ja iga ravimpreparaati kuni 3 jaemüügipakendit.
Loomale mõeldud retseptiravimite puhul tuleb kaasa võtta ka veterinaararsti teatis ravimite vajaduse kohta või paberretsepti koopia.
Narkootiliste ja psühhotroopsete ainetega reisimise tingimused on riigiti erinevad
Schengeni alas reisimine
Reisides Schengeni riiki koos narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega, vajate Ravimiametilt Schengeni tunnistust, sõltumata kaasavõetavast ravimi kogusest.
Schengeni tunnistuse alusel on lubatud ravimeid kaasa võtta kõige rohkem 30-päevaseks raviks vaja minevas kogus.
02.01.2023 seisuga on Schengeni riigid: Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Island, Itaalia, Kreeka, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi, Ungari, Horvaatia.
Schengeni tunnistuse taotlemise kohta saab lähemalt lugeda siit.
Väljaspool Schengeni ala reisimine
Reisides narkootiliste ja/või psühhotroopsete ravimitega väljaspool Schengeni ala võib nõuetekohaselt määratud ning väljastatud narkootilisi ja psühhotroopseid aineid sisaldavaid ravimeid kaasa võtta arsti poolt välja kirjutatud koguses.
Sealjuures peab patsiendil kaasas olema arsti teatis ravimite võtmise vajaduse kohta, paberretsepti koopia või elektroonilise retsepti elektrooniline kuva/väljatrükk.
Reisides narkootiliste ja/või psühhotroopsete ravimitega väljaspool Schengeni ala on oluline tutvuda ka sihtriigi ja lävitavate riikide nõuetega ravimitega reisimisele. Võib tulla ette, et on vajalik ka sihtriigi poolne loa taotlemine narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega reisimisel.
Lisaks soovitab Ravimiamet:
- alati uurida ka sihtriigi ja lävitavate riikide nõudeid ravimitega reisimisele!
- ravimeid reisile kaasa võttes jälgida, et need oleksid hoiustatud õigetel säilitamistingimustel!
(valedel säilitustingimustel võib ravimite toimeaine sisaldus väheneda ja need ei pruugi avaldada soovitud toimet. Ravimite hoiustamiseks parim koht selline, kus temperatuur on stabiilne ning ravimid on päikese eest kaitstud. Ka vannituba pole ravimitele kõige parem hoiustamiskoht, sest seal võib nii temperatuur kui ka niiskus olla mõnevõrra kõrgem ja kiirendada ravimite lagunemisprotsessi!)
Rohkem infot leiab Ravimiameti kodulehe ravimitega reisimise rubriigist.
Loomise kuupäev: 19.04.2024